Deel via

Op 27 maart organiseerde de NVFB (Nederlandse Vereniging van Bekkenfysiotherapeuten) een congres in Nieuwegein. De thema voor de dag luidde: ‘seksualiteit in beweging’.

NVBF 2 1000x700 px

Bij aankomst was ik nogal onder de indruk van de grootte van de zaal waar de presentaties werden gehouden. Bij aanvang van mijn verhaal merkte ik dan ook op: ‘de grootste groep waarvoor ik ooit een presentatie heb gehouden betrof veertig artsen. Ik ben dus een beetje overdonderd…’  
Daarna heb ik gevraagd wie van de aanwezigen al bekend is met Olijf. Naar schatting ging 70-75% van de handen de lucht in. Dat was mooi om te zien.

Het onderwerp van de presentatie was seksuologie bij een gynaecologische kanker. Na een korte introductie kwam mijn ervaringsverhaal aan bod. Daarna heb ik verteld over de impact van de onderzoeken, behandelingen, fysieke gevolgen en sociale factoren op het seksueel functioneren na een gynaecologische kanker. De impact op de seksuele beleving is, zoals velen van ons weten, aanzienlijk en veel vrouwen worstelen met de vraag hoe zij opnieuw een seksueel wezen kunnen worden na alles wat zij hebben meegemaakt. Tijdige en open communicatie en een  goede ondersteuning tijdens het hele behandeltraject zijn daarbij cruciaal. Het ging dus dieper dan mijn eigen ervaringen. 

De presentatie werd goed ontvangen en naderhand kreeg ik van een heel aantal mensen persoonlijk de reactie dat ze onder de indruk waren van de presentatie en mijn ervaringsverhaal. Tevens werd opgemerkt dat het belangrijk is dat de beroepsgroep op deze dag ook de mens achter de cliënt te zien kreeg. Het was weer fijn om dit te mogen doen en ik was erg blij met de hulp van Kim bij de voorbereiding. Naderhand vertrok ik met een schitterende bos bloemen en een voldaan gevoel weer naar huis. Een dag later kreeg ik nog een email van de organisatie, met nogmaals een dankwoord en de afsluitende opmerking ‘En dit keer geen 40 deelnemers, maar maar liefst 380!’

Door: Carolien Versteeg 



Deel via

Lees verder...

  1. 3 april 2026 Informatiemarkt 'Vrouw wat ben je bijzonder', 6 maart, Amsterdam UMC
    Lees verder
  2. 24 maart 2026 Vragenlijst 'Ervaring met het praten over sport en beweging met je zorgverleners.' 
    Lees verder
  3. 19 maart 2026 Klinische studie naar gepersonaliseerde behandeling bij eierstokkanker
    Lees verder